“Onward” (Kasım’11)

Yazar: Howard Schultz – Joanne Gordon

Bir romanın duygusal gücü ve gerilimiyle çarpıcı bir dönüşüm hikâyesi…

 

Otuz yılı aşkın süredir kahve hayal gücümün tüm kıvrımlarını zapt etti çünkü o, bireyler kadar toplumla da ilgili bir içecek. Ruandalı bir çiftçi… İki kıtadaki altı Starbucks tesisinde seksen kavurma ustası… 54 ülkedeki binlerce barista… Kahvenin gücü, senfoniye benzer cazibesini bir orkestra hassasiyetiyle yöneten birkaç bireyin ellerinde yatıyor. Topraktan fincana uzanan yolculukta o kadar çok şey yanlış gidebilir ki…Ve bir kahve yalan söylemez. Söyleyemez. Her yudum, yaratım sürecine dahil olan insani ve teknik sanatkârlığın kanıtıdır.

2008 başında tüm kalbimle insanların yeniden Starbucks’a âşık olmasını istiyordum, işte bu nedenle karşı yönde uyarı bombardımanına tutulmama rağmen Amerika’daki tüm mağazalarımızı kapatmaya karar verdim…”

            Howard Schultz, Starbucks’ın başkanı, genel müdürü ve ceo’su

“Bu kitabı liderlik, yönetim ya da markayla tüketici arasında bağlantı kurmaya çalışan herkesin mutlaka okuması gerekir.”

Publishers Weekly

 

“Her lider nesli için en önemli liderlik ve değişim kitabı. Okunmasının tavsiye edilmesi yetmez, kesinlikle okunması gerekir. ”

Warren Bennis, Güney California Üniversitesi İşletme Profesörü

Starbucks’ın performansı kesinlikle son derece çarpıcı ve dürüstçe söylemem gerek ki tanık olduğumuz en ciddi iş dönüşümünü gerçekleştirdiler. Aralık 2008’le karşılaştırıldığında bugün Starbucks’ın hisseleri neredeyse yüzde 400 arttı.”

Marc Greenberg, Deutsche Bank

“Dünyanın efsanevi markalarından birinin, hepimizin karşılaştığı zorlukların üstesinden nasıl geldiğini ilk ağızdan okumak için harika bir fırsat.”

Indra Nooyi, PepsiCo Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı

 

Özel blog sayfası: http://onwardhowardschultz.wordpress.com/

(Detaylı bilgi için lütfen kapak görseline tıklayınız)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s