Kriz Çiftleri Birleştirdi!

AVM’lerin Sherlock Holmes’u Paco Underhill, eskiden ayrı alışveriş yapan çiftlerin bütçe sebebiyle birlikte dolaştıklarını belirtti.

AVM‘lerin Sherlock Holmes’u Paco Underhill, “Kriz çiftleri birleştirdi. Eskiden AVM‘de ayrı alışveriş yapan çiftler artık bütçe için bir arada dolaşıyor” dedi.

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği’nin (AYD) Algı Konferansı için Türkiye’ye getirdiği AVM‘lerin Sherlock Holmes’u lakaplı Paco Underhill‘e göre kriz bütçe kontrolü yapmak zorunda olan çiftleri birleştirdi. Krizden önce AVM’ye aynı kapıdan girip ilgi alanlarına göre farklı yönlere yürümeye eğilimli çiftlerde bu tutumun değistiğini belirten Underhill, “Eskiden dairesel alışveriş yapan ve AVM’de bir daire çizip alışverişin sonunda buluşan çiftler artık bütçe kontrolü için yan yana ve doğrusal alışveriş yapıyor. Bir değişim de marketlerde yaşandı. Alışveriş arabasına ürün alıp yeni bir ürün görünce yine bütçe kontrolü için önceki üründen vazgeçen ve sepetten çıkartıp bulduğu ilk yere bırakan tüketici sayısı arttı. Marketler artık daha dağınık” dedi. Krizde erkeklerin iş kaybetme oranının kadından yüksek olduğunu ifade eden Underhill, “Erkekler sonunda egzotik kedi gibi olacak. Ben AVM yatırımcı ve yöneticilerine binayı bir kaykayın üstünde oturarak gezmelerini öneriyorum. Binanın bir çocuğun gözünden nasıl göründüğü önemli” dedi.

KANYON’DA ÜŞÜDÜM

İstanbul’da İstinye Park ve Kanyon Alışveriş merkezlerini inceleyen Paco Underhill Kanyon’da üşüdüğünü de dile getirdi. Underhill, “Türkiye’de sadece AVM’lere değil Yapı Kredi gibi finans kurumlarına da destek verdim” dedi.

Ayşegül AKYARLI GÜVEN

Kaynak:http://ekonomi.haberturk.com/makro-ekonomi/haber/705828-kriz-ciftleri-birlestirdi 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s