Ertuğrul Belen kimdir?

Girişimciliğin Altın Kuralları kitabının yazarlarından Ertuğrul Belen’i tanıyor musunuz?

Ertuğrul Belen, sonuç odaklı iş ilişkilerini geliştirmek ve iş dünyası başta olmak üzere bireylerin hedeflerine yönelik iş ağı stratejileri tasarlama vizyonuyla Business Networking Akademi®’yi kurmuştur. Networking’i Tanışma, Tanıştırma ve Tanınma™ Sanatı olarak belirten Belen, bugüne kadar 30 binin üzerinde profesyonele Türkiye’de bir ilk olan Speed Networking® yaptırmış ve uygulamalı Networking seminerleri vermiştir.

Networking danışmanlık ve seminerlerinin yanı sıra araştırmalarını Sabah gazetesi İş’te İnsan’da yazan Ertuğrul Belen, Türkiye’nin önde gelen iş insanları ve sanayi networklerinin kuruculuğu ve yönetiminde bulunmaktadır:

Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) yönetim kurulu üyesi, İSGİD (İstanbul Genç Girişimciler Derneği) kurucu yönetim kurulu üyesi, MARGİF (Marmara Genç İşadamları Federasyonu) başkan vekili, GYİAD (Genç Yönetici ve İşadamları Derneği) başkan yardımcısı, Etohum Melek Yatırım Ağı ekip üyesi, Startup Week & XING Türkiye Girişimcilik Elçisi (Ambassador) ve JCI (Junior Chamber International) üyesi.

General Motors ve PricewaterhouseCoopers’da uzun yıllar üst yönetim danışmanlığı yapan Belen, aile firması Natuzzi İstanbul ve Sihir Mobilya markalar grubunda uluslararası ve kurumsal projelerden sorumlu yönetim kurulu üyesidir.

Özellikle melek yatırım kanallarındaki yatırımcı ve girişimcilere Business Networking danışmanlığı yapan Ertuğrul Belen, Türkiye’nin en büyük online pırlanta mağazası Divas Diamond’un kurucularındandır.

Networking seminerlerini İngilizce de sunan Belen, akademik kariyerinde Galatasaray Lisesi, University of Wisconsin ve Kurumsal Hazine Yönetimi (CTP – Certified Treasury Professional) eğitimlerini tamamlamıştır.

Ertuğrul Belen, her hafta Vedat Akman’la canlı yayında sunduğu BEA TV “Türkiye 2023” programında iş dünyasının ünlü simalarını ağırlamaktadır.

Yazar hakkında detaylı bilgi burada.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s