Sakinler de Kazanır İçin Ne Dediler?

“Yumuşaklık güçlüdür… Bir başınalık toplumsal açıdan üretkendir… Mantığa aykırı bu önemli fikirler, ‘Sakinler de Kazanır’ı alıp sakin bir köşeye çekilmek ve parlak, düşünceleri kışkırtan fikirlerini sindirmek için çok sayıda nedenden birkaçı.”

Rosabeth Moss Kanter, Harvard İşletme Okulu’nda profesör, Süper Şirket’in yazarı

“Bu merak uyandıran ve iyi kaleme alınmış kitapta Susan Cain, içebakışın hikmetine dair güçlü bir savunu sunuyor. Aynı zamanda gürültülü kültürümüzün olumsuz tarafları hakkında bizi ustalıkla uyarıyor.”

Christopher Lane, Shyness: How Normal Behaviour Became a Sickness’ın yazarı

“Kırk yılın başında bize sarsıcı yeni bilgiler veren bir kitap çıkagelir. ‘Sakinler de Kazanır’ işte o kitap; hem sürükleyici hem de bilimsel. İş dünyası için muhtemel sonuçları da oldukça değerli. ‘Sakinler de Kazanır’ içedönüklerin nasıl etkin liderlik yapabileceği, etkileyici bir biçimde konuşabileceği, tükenmişlikten sakınabileceği ve doğru rolleri seçebileceği hakkında ipuçları sunuyor. Bu çekici, incelikle yazılmış ve iyi araştırılmış kitap alanındaki en iyilerden biri.”

– Adam M. Grant, Wharton İşletme Okulu profesörü

“Zekice, önemli ve etkileyici bir kitap. Cain, Amerika’nın Dışadönük İdeali’nin, bütün erdemlerine rağmen, çok fazla oksijen tükettiğini gösteriyor. Cain’in kendisi bunu açıklayacak en kusursuz insan; hoş bir zarafet ve açıklıkla bize, grubun dışında düşünmenin neye benzediğini gösteriyor.”

Christine Kenneally, The First Word’un yazarı

“Susan Cain’in anladığı – ve bu büyüleyici kitabı okuyanların takdir edecekleri – şey, psikolojinin ve hızlı hareket edip hızlı konuşan toplumumuzun fark etmekte geç kaldığı şeydir: Sessiz, düşünceli, utangaç ve içedönük olmanın yanlış bir şey olmaması değil sadece, aynı zamanda bu tür biri olmanın kendine has avantajları olduğu.”

– Jay Belsky, Kaliforniya Üniversitesi, İnsan ve Topluluk Gelişimi alanında profesör 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s