Second Machine Age: 2015 Almanya Ekonomi Kitabı Ödülü

The_Second_Machine_#17FDD43 (2)

Optimist’in Türk Hava Yolları yayınları için hazırladığı Second Machine Age – Akıllı Teknolojiler Devrinde Çalışma, İlerleme ve Refah 2015 Almanya Ekonomi Kitabı Ödülü’ne hak kazandı. Ödül töreni Frankfurt Kitap Fuarı sırasında gerçekleşti. Erik Brynjolfsson ile Andrew McAfee’nin kaleme aldıkları kitap dijital devrimin hayatımızı nasıl değiştireceğini ayrıntılı bir biçimde ele alıyor.

Önde gelen ekonomist ve bilim insanlarından oluşan jürinin başkanı Gabor Steingart,  finale kalan 10 kitap arasından Second Machine Age’yi niçin seçtiklerini şu sözlerle açıkladı: “Yazarlar günümüzün can alıcı sorunlarına herkesin anlayabileceği bir açıklık ve iyimserlikle değiniyorlar. Dijital devrimin çalışma yaşamını 200 yıl önceki sanayi devrimi gibi, kökten değiştireceğini belirtiyorlar.”

Almanya Yılın Ekonomi Kitabı Ödülü her yıl günlük ekonomi gazetesi Handelsblatt, Frankfurt Kitap Fuarı ve Goldmann Sachs Yatırım Bankası tarafından “ekonomik bağlantıları açıklayarak toplumun bu alandaki bilgisinin artmasına hizmet eden eserlere” veriliyor.

http://optimistkitap.com/kitap-detay.php?kategoriId=48&kitapId=342#.VjtEZrfhDIU

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s