SATICIDAN DAHA BİLGİLİ TÜKETİCİYE SATIŞ

David Meerman Scott satış sektörünü tümüyle alt üst edecek bir kitap yazmış.”

Seth Godin

IMG_20151110_132231

… Bu kitapta geçen fikirleri kuruluşunuzda uygulamaya dökmeniz yeni bir tür, yani çevik ve sosyal bir şirket inşa ettiğiniz anlamına gelir. İşlettiğiniz şirket ister tek kişiden oluşsun, ister birkaç düzine çalışandan oluşan ufak çaplı ya da yüz binlerce çalışandan oluşan devasa bir girişim olsun fark etmez; hepsi için aynı fikirler geçerlidir ve hepsinde değişmesi gereken şeyler benzerdir.

…Çevik, gerçek zamanlı satış ve satınalım öncesi ve sonrası online içerik temini yeni müşteriler çekmeye devam eder. Satışları etkileyecek içeriklerle sahaya çıktığınızda, tüketicinin ürün ve hizmetlerinizle ilgili kendi kendini eğitmesine olanak sağlamış olursunuz. “Bu şekilde satış yapmanın en mükemmel yanı çok verimli olması” diyor Warta. “Hem zaman hem de para açısından verimli. Mesajımızı yaymak için elli satış elemanı çalıştıracağımıza, bu görevi içeriğin yapmasını sağlıyoruz.”

Siz de aynı yolla başarıya ulaşabilirsiniz.

…Tıpkı IBM gibi siz de sosyalliği tüketicilere yönelik satış çabalarınızın bütün cephelerine ve halihazırdaki müşterilerinize sunduğunuz hizmete yaymalısınız. Fakat bunun zaman alacağını da bilmelisiniz.

IBM bunun üzerinde on yıldır çalışıyor. Siz henüz başlamadıysanız, hemen şimdi işe koyulmalısınız. Bana kalırsa, korkuyu kontrol altına almak bu işe başlamak için en doğru noktadır. İnsanlar doğal olarak anlamadıkları şeylerden uzak dururlar; yeni araçları kullanarak hedef kitlenizle temasa geçmek sizde ya da şirketinizdeki diğer kimselerde endişe uyandırabilir.

Ya da belki, şirketinizin üst düzey yöneticilerinde bir direnç söz konusudur. O halde siz, bu fikirleri uygulayarak değişimin öncüsü olabilirsiniz. Elbette ki bu, zor bir konumdur fakat kişisel düzeyde ve genel olarak şirket düzeyinde getirisi muazzamdır.

Hangi sektörde olursanız olun, hangi tür tüketiciye ulaşmaya çalışırsanız çalışın fark etmez. Satış ve hizmetin yeni kurallarında uzmanlaşıp potansiyel müşterileriniz ve halihazırdaki müşterilerinizle güçlü bir ilişki inşa edebilirsiniz.

O halde kolları sıvayın!

Satış ve Hizmetin Yeni Kuralları kitabından

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s