TEACH YOURSELF DİZİSİNDEN ABRAKADABRA

Sihir sanatını keşfetmek isteyen her yaştan insanın mutlaka edinmesi gereken bir kitap.

—Marc Oberon, 2009 Dünya Salon Sihir Şampiyonu ve
2005 Avrupa Yakın Plan Sihir Şampiyonu

KİBRİT KUTUSUNDAN KALEM ÇIKARIN

Bu, hızlı ve oldukça şaşırtıcı bir numaradır. Bir kibrit kutusunun içinden normal boyutta bir tükenmez kalem çıkarıyorsunuz.

Sıradan, plastik tükenmez kalemlerden kullanın. Pahalı kalemler seyircide şüphe uyandırır, altında bir bit yeniği arar. Bu şüphesinde haksız da sayılmaz. Piyasada kilit açan, kâğıt paranın içinden geçen, görünmez ip bobinini kamufle eden tükenmez kalemler var. İşte bu nedenle, herhangi bir spekülasyona yol açacak türde kalem kullanmamaya özen gösterin.

Bu numarayı çocuklara yönelik bir sihir gösterisinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kibrit kutusundan kalem yerine havalı bir sihirli değnek çıkarmak çocuklara çok daha çekici gelecektir. Büyüklere sihirli değnek kullanmayın, biz öyle şeylere inanmayız!

Araç-gereç: Bir adet kibrit kutusu, bir adet tükenmez kalem.

Hazırlık: Boş bir kibrit kutusunun, içine kibrit çöpleri konan tepsisini çıkarın. Tepsinin kısa kenarlarından birini, kutunun içine tükenmez kalemin ucu girebilecek büyüklükte kesin. Tepsiyi yerine takın ve üzerinde oynanmış kibrit kutusunu cebinize koyun.

Tükenmez kalemi kolunuzun yenine ambalaj lastiğiyle tutturarak gizleyin.

Zorluk derecesi: *

Uygulama

  1. Kibrit kutusunu cebinizden çıkarın ve içinde tükenmez kalem sakladığınızı söyleyin. Kutuyu, tükenmez kalemi hangi kolunuza sakladıysanız, o koldaki elinizle tutun. Kutuya bir iki manevra yaptırıp tükenmez kalemin ucunun kutuda açtığınız deliğe girmesini sağlayın. Kalemin görünmemesi için kutuyu kol yeninize yakın tutun.
  2. Kibrit kutusunu açın, tükenmez kalemi hızla çekip çıkarın. Hızla derken, kovboyların ateş etme hızını kastetmiyorum. Ne o derece hızlı, ne de fazla yavaş. En ideali sağlam, kararlı bir hareketle çekip çıkarmak.

Genel bakış
Yaratıcı olun ve yukarıdaki numarayı başka hangi araç gereçle yapabileceğinize kafa yorun. Küçük bir şekerleme kutusundan gofret ya da cüzdanınızdan cetvel çıkarmaya ne dersiniz? Bir kez tekniğini öğrendikten sonra yeni numaralar geliştirebilirsiniz.

* Bu ve benzeri pek çok sihirbazlık numarası bu kitapta…

abrakadabra_k2

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s