Sizi daha iyi bir düşünür, yatırımcı, ebeveyn, tüketici ve lider yapacak kitap: MINDWARE – Etkili Düşünme Araçları

Bilimsel ve felsefi kavramların pek çoğunu kişisel, mesleki ve okul yaşantımıza uyarlayabileceğimizi, bu sayede hem kendi davranışlarımız hem de etraMINDWARE_K2.jpgfımızdaki dünya hakkında daha etkili düşünme olanağını yakalayabileceğimizi biliyor muydunuz?

Dünyanın önde gelen psikologlarından Richard E. Nisbett Mindware – Etkili Düşünme Araçları kitabıyla bize bunun yolunu gösteriyor. Kitap akıl yürütme ve doğru çıkarımlar yapma meselesinin can alıcı yönlerini ele alıyor. Akıl yürütmenin en temel araçlarını kullanarak profesyonel hayatınızda, işinizde ve günlük yaşamınızda daha iyi kararlar almanıza ışık tutuyor.

Kitabın birinci bölümünde neyi nasıl yaptığımız, işleri nasıl berbat ettiğimiz, berbat ettiklerimizi nasıl düzelttiğimiz, düşünce biçimimiz irdeleniyor. İkinci bölümde tercihler, tercih açmazlarına düşmeyi önleyecek öneriler yer alıyor. Medyada, ofiste, partide ya da tartışma gruplarında karşılaştığımız akıl yürütme hatalarını nasıl saptayacağımız üçüncü bölümün konusu. Dördüncü bölüm birbirine nedensellikle bağlı olaylar ile bağlı olmayanları ayırt etmeye ayrılmış. Birbirinden farklı iki düşünme tarzı beşinci bölümde işlenmiş; Batı düşüncesinin merkezindeki mantık ile Doğu düşüncesinin merkezindeki diyalektik muhakeme…

Kitabı bitirdiğinizde yazarın dediği gibi, “IQ puanınız artmayacak ama daha zeki biri olacaksınız.”

Bunu kim istemez ki?

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s