RAKAMLARA TAKILMA!

Güçlü bir kurum kültürü oluşturma rehberi

Ünlü ve ödüllü bir iş kadını olan Margaret Heffernan farklı şirket ve organizasyonlarda kazandığı onlarca yıllık deneyimlerine dayanarak okuru inanılmaz öyküler ve şaşırtıcı istatistiklerle sürükleyici bir dünya turuna çıkarıyor. Yazarın kurumsal kültürün enerjisini her bir çalışanın, ortağın ve müşterinin ortak aklından aldığını vurguladığı kitabından:

“CEO’lar çalışanların isteksizliğinden, beceriksizliğinden şikâyet ediyor; çalışanlar da düşüncelerini sınırlayan, inisiyatif almalarını engelleyen kurallardan. Danışmanlık yaptığım liderler her şeyi bilmeleri gerektiği düşüncesi yüzünden iş yapamaz hale gelmişler; çalışanlar ise daha fazla katkıda bulunmak istedikleri halde sessizce itaat ediyorlar. Her yerde herkes şikâyetçi. Son yedi yılda verimlilikte yaşanan düşüş insanlar arasındaki engelleri güçlendirirken, bağlantıları zayıflatmış gibi görünüyor.”

“İnsanlarla … kaçan fırsatlar hakkında konuştuğumda, bana hep aynı şeyi söylüyorlar: Kültür böyle. Kültür, yanlış giden her konuda bir mazeret, günah keçisi olarak kullanılıyor. Peki, kim düzeltecek bunu? Herkes. Bu kitap–CEO’dan odacıya dek–daha iyi bir çalışma ortamı isteyen herkese sesleniyor. Kültürün ortaya çıkmasını ve sürdürülmesini sağlayan küçük, gündelik düşünceler ve alışkanlıklardan söz edeceğim: konuşma, dinleme, tartışma, düşünme, görme biçimleri. Milyon dolar bütçeli, birkaç yıl vadeli programlardan söz etmiyorum. Herkesin her an atabileceği, büyük değişimler başlatan küçük adımları anlatacağım.”

rakamlara_takilma_TR-39.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s