CEKETLER VE KARARLAR

“Lacivert ceket CEO’ların toplantılarda giydiği koyu renkli, şık ve ağır cekettir. Bu ceketi giydiğimiz zaman bir CEO gibi karar veriyoruz. Hayatımıza bir helikopterden bakar gibi bütünsel ve çok yönlü bakıyoruz… Ne zaman ki önemli bir karar verme durumuyla karşılaşsak, ilk işimiz lacivert ceketi giymek oluyor.”

“Kahverengi ceket bir CEO’nun ceketi kadar ağır ve şık değildir… Kahverengi ceket bir profesyonelin sorumluluk, düzen ve disiplin duygusunu çağrıştıran bir cekettir. Kahverengi ceketi giydiğimiz zaman kararlara bakış açımız bir orta kademe yöneticinin bakış açısıdır. Onun yararlandığı planlama, organizasyon, proje yönetimi ve koordinasyon becerilerinden yararlanıyoruz.”

“Mont ceket eylem hali yani günlük aktivite ve işler için düşünülmüş bir cekettir. Bir spor ceket olarak dinamizm ve enerji verir. Uygulama kararları hayatımızın her yönünü kapsar. Yeni fidan dikmek, bilgisayarla bir sorunu çözmek, tüketici kredisini hangi bankadan alacağımıza karar vermek veya varacağımız yere hangi ulaşım aracıyla gitmeyi seçmek gibi…”

İşte üç ceket! Bu ceketleri giyinip kuşanıp karar vermek de bizlere düşüyor.  

Çok uluslu şirketlerin pazarlama ve stratejik planlama bölümlerinde yıllarca yöneticilik yapmış bir profesyonel olan Mete Han Üç Ceket Karar Verme Yöntemi kitabıyla okurlarına birinci elden anlatılan öykülerle birlikte başarılı yöneticilerin karar verme becerilerinden ve değişik karar verme durumlarında en etkili yaklaşımları bulma yöntemlerinden yararlanma fırsatı sunuyor.

Bu fırsat kaçmaz!

ucceket_k2.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s