CUMHURİYET TARİHİNİN EN DİNAMİK PROJESİ: “GENÇ TÜRKİYE ZİRVESİ 2016” HAYATA GEÇİYOR

 

Türkiye gençliğinin bir araya geleceği “Genç Türkiye Zirvesi” Türkiye’yi zirveye taşıyacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öncülüğünde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) stratejik ortaklığı ile bu sene 4.’sü düzenlenecek Genç Türkiye Zirvesi, 6 – 8 Mayıs 2016 tarihlerinde “Türkiye’nin Geleceği, Bilgi Gençliği” ana teması ile Türkiye’nin 81 ili ve 165 ülkeden 3 bin öğrenciyi Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda buluşturacak.

Organizasyonu İnfoloji tarafından gerçekleştirilecek Zirve, Cumhuriyetin 100. yılında stratejik hedeflerine ulaşırken “Lider Ülke Türkiye” vizyonu için çalışan Türkiye gençliğinin temsilcilerini buluşturacak bir platform niteliği oluşturuyor.

Her yıl güncel ve stratejik temaların işlendiği Genç Türkiye Zirvesi; 2016 yılında “Bilgi Toplumu”nu esas alarak tasarlandı. Bilgi toplumu; yeni temel teknolojilerin gelişimi ile bilgi sermayesinin ve nitelikli iş gücü faktörünün önem kazandığı, eğitimde sürekliliğinin ön plana taşındığı, iletişim teknolojileri, bilgi otoyolları, elektronik ticaret gibi yeni kavramlar ile toplumu ekonomik, sosyal, kültürel ve siyasal açıdan sanayi toplumunun ötesine taşıyan bir gelişme aşaması olarak nitelendiriliyor.

Genç Türkiye Zirvesi, “Türkiye’nin Geleceği, Bilgi Gençliği” vizyonu ile ülkemizi zirveye taşıyacak. Türkiye gençliğinin bir araya geleceği Zirve’de, “Güçlü Yarınlar İçin Bilgi Toplumu”, “Bilgi Ekonomisi ve Bütünsel Kalkınma”, “Vasatlıktan Kurtulmanın Yolları: Bilgi Gençliği”, “Teknoloji ve İnovasyon Odaklı Yeni Nesil Üniversiteler”, gibi konu başlıklarında ortak akıl oluşturulacak. Zirve kapsamında Türkiye’nin 81 ili ve 165 ülkeden 3 bin öğrenci Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda bir araya gelecek.

Zirve’nin birinci gününün açılış oturumunu Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi, T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç “Güçlü Yarınlar İçin Bilgi Toplumu” başlıklı açılış konuşmasıyla gerçekleştirecek.

Sektöründe öncü firmaların üst düzey yöneticilerinin de yer alacağı etkinlik kapsamında, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Temsa Global Genel Müdürü Dinçer Çelik, Siemens Genel Müdür Yardımcısı ve Dijital Fabrikalar Direktörü Ali Rıza Ersoy ve Hexagon Studio Genel Müdürü Tolga Kaan Doğancıoğlu gibi Türkiye’nin önde gelen isimleri bulunuyor.

GTZ GENÇLİK FUARI, Genç Türkiye Zirvesi kapsamında ilk kez gerçekleştirilecek.

Genç Türkiye Zirvesi kapsamında ilk kez düzenlenecek GTZ Gençlik Fuarı, gençlere yönelik ürün, hizmet ve kariyer imkanı sunan tüm resmi kurumlar ve özel kuruluşları, Türkiye’nin gençleriyle buluşturmak için 6 – 7 Mayıs 2016 tarihlerinde kapılarını Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda açıyor.

Teknoloji ve İnovasyon, Hızlı Tüketim Ürünleri, Hobi ve Eğlence, Yurt Dışı Eğitim ve Dil Okulları, Yayınevleri sektörlerinden firmalar fuarda katılımcı olarak yerini alacak.

 GTZ Akademi Ödülleri sahiplerini bulacak.

 GTZ Akademi Ödülleri; Hizmet ve eserleriyle, kültür, sanat, teknoloji, bilim, sanayi ve ekonomi hayatına önemli katkılarda bulunan, ülkemiz kültür ve sanatının yüceltilmesi için çalışan kişilerin veya kurumların başarılarını vurgulamak, onları motive etmek ve onurlandırmak amacıyla gerçekleştiriliyor.

2016 yılında da 20 farklı kategoride 10’larca aday, 19.635 kişi tarafından oylandı. Ödüller ise 7 Mayıs 2016 Cumartesi Günü 18:00’da başlayacak özel bir tören ile sahiplerine ulaşacak.

Etlinlik Web Sitesi: http://gencturkiyezirvesi.org/

 Haber Etiketleri: Gençlik, Gençlik Fuarı, Genç Türkiye Zirvesi, Bilgi Toplumu, 4. Sanayi Devrimi, Bütünsel Kalkınma, Bilgi Gençliği, GTZ Akademi Ödülleri, Yıldız Teknik Üniversitesi, Turkcell, TEMSA Global, Siemens, Playstation, Vizyon, Yeni Nesil Üniversiteler, Teknoloji ve İnovasyon, Kariyer, Eğitim, Ödül, Zirve, Fikir, Strateji, Güçlü Gelecek, Kaliteli Eğitim, Dinamik Gençlik

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s