BEN’DEN BİZ’E GİDEN YOLCULUĞUN ALET ÇANTASI

butunseltakim_koclugu_k2.jpg

İş dünyasında olsun, sivil toplumda olsun takım çalışması hiç günümüzdeki kadar zorunlu bir ihtiyaç haline gelmemişti. Ne var ki bu konuda acıtan aksaklıklar yaşandığı da bir gerçek. Örneğin, söylemde herkesin birbirine güvendiği ancak eylemlerin tam tersini gösterdiği durumlar;  kişilerin sorumluluk almak yerine başkalarını sorumlu tutma alışkanlığı;  çözümde hemfikir olunmasına rağmen toplantıdan çıktıktan sonra kendi bölümünde bildiğini okumalar; doğrudan iletişim yerine konuları üçüncü şahıslar üzerinden ifade etme…

Uluslararası Koçluk Federasyonu Sertifikalı Koçluk Akreditasyonu sahibi ve 4500 saatin üzerinde koçluk deneyimli Sami Bugay’ın Bütünsel Takım Koçluğu kitabı bu ve benzeri sorunların birçoğunun üstesinden nasıl gelinebileceğini gösteriyor.

Yöneticiyseniz, takımınızın ihtiyaçlarını gözlemleyip bulunduğunuz noktadan ulaşmak istediğiniz hedefinize köprüyü bu kitap yardımıyla inşa edebilirsiniz. Takım üyesiyseniz, kendinizde ya da takımınızda gözlemlediğiniz ve aşılamadığını fark ettiğiniz tıkanıklıkları aşmanıza yardımcı olacak uygulamaları bu kitapta bulabilirsiniz. Takımlarla çalışan bir koç ya da fasilitatörseniz, kitapta yer alan perspektif, yaklaşım ve uygulamalardan yararlanabilir ve desteklediğiniz takım veya liderlerin fark yaratmalarına yardımcı olabilirsiniz.   

Bütünsel Takım Koçluğu’nda yer alan aktiviteler, tartışma konuları, uygulamalar ve görseller BEN’den BİZ’e giden yolculuğa katma değer sağlıyor.

Takım çalışmasının türlü hallerine cevap alternatifleri sunan bir kitap!

takımresmi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s