BİZİM GİBİLERİN GİRİŞİMCİLİK YOLCULUKLARI

Girisimcilik_Vakalari_K2.jpg

Kırşehir, Giresun, Ağrı, Antalya, Edirne, Malatya, Kocaeli, Tunceli, Adana, İstanbul… Rüzgâr türbinlerinden doğal şekerlemeye, özel araç kiralama hizmetinden 3D yazıcılar için filamentlere ve yabancı dil öğreten sitelere kadar çok çeşitli alanlarda girişim sahipleri… Ver her birinin iş hayatı öyküleri…

Girişimcilik Vakaları – Fırsatlar ve Zorluklar yabancıların değil, bizim şehrimizde doğmuş, bizim gibi bir aileden gelen, bizim aldığımız eğitimi almış ve bizim kadar parası olan kişilerin nasıl girişimci olduklarını anlatan bir kitap. Kitabın içinde girişimcilerin, girişim fikirlerini nasıl buldukları, uygulamaya nasıl geçtikleri, hangi kararları verirken zorlandıkları, hangi hataları yaptıkları aktarılıyor.

Karabük Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Mustafa Halid Karaarslan tarafından hazırlanan kitap girişimci olmak isteyenler ve girişimciliği merak edenler kadar başka girişimcilerin deneylerini öğrenmek isteyenler için de yararlı. KOSGEB eğitmenlerinin, Türkiye’de faaliyet gösteren iş meleği ağlarının, TEKNOKENT yetkililerinin ve işletme alanındaki akademisyenlerin de önerileriyle belirlenmiş çok farklı alanlardan girişimcilerin deneyimleri ilgiyle okunuyor. Yazar, her öykünün sonuna konuyla ilgili sorular eklemiş. Böylece okuru tartışmaya ve akıl yürütmeye davet ediyor.

Girişimcilik eğitimleri için de yararlı bir kitap.

 

BİZİM GİBİLERİN GİRİŞİMCİLİK YOLCULUKLARI” için bir yanıt

  1. Başarısız olduğum alanları say say bitmez. Ama beni en çok yıpratan alandijital pazarlama oldu. Fazla ümit ederek başladığınız bir girişimin sonucu sizi resmen sirkeleyip atıyor, tabii tecrübesizliğim buna sebebiyet. Girişimcilik Vakaları – Fırsatlar ve Zorluklar, oldukça güzel bir kitap. Bana yalnız olmadığımı hissettirdi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s