Ayşe Bilge Dicleli’yi anıyoruz.

Bilge2.jpg

“Bilge’nin gençlik hareketinin o çalkantılı yıllarından dostu Berin Uyar da şunları yazıyor:

BILGE BENIM TAM 49 YILLIK ARKADAŞIMDI. Ne zaman elimi uzatsam tutan bir dostum. Gece dertlendiğimde sanki sesimi duymuş gibi yetişen, en zor günlerimde yumuşak sesi, tatlı gülümsemesiyle sakinleştiren, hep orada olacağını sandığım bir dost, arkadaş, yoldaş, kardeş… Onunla 68’li yıllarda Devlet Güzel Sanatlar Akademisinin kantininde karşılaştık ilk kez. Birbirimize kaynayıverdi kanımız. Gençtik çok. Bilge o kadar güzeldi ve çevresine öyle güzel bir enerji saçıyordu ki… O günü hep onun ışığı gibi anımsarım.

Sonra gençlik hareketinde, eylemlerde, forumlarda, kaybettiğimiz arkadaşlarımızın cenazelerinde, sendikalarda, kadın hareketinde, daha sonra sürgün yıllarında Almanya’da ve İstanbul’da, evde, Ada’da, Optimist’te, kızlarla, kalabalıklar içinde veya baş başa… İyi günde kötü günde…” (Bilge, Yol Arkadaşları Anlatıyor, Kitaptan bir bölüm)

Yayınevimiz kurucularından, kadın hareketinin unutulmaz aktivisti “Ayşe Bilge Dicleli” için Anma Toplantısı düzenlenecektir. Yer: Boğaziçi Üniversitesi, 10 Mayıs 2019, Saat: 14.00-16.00 arası, Demir Demirgil Salonu. #Ayşebilgedicleli#kagider #kader #boğaziçinüniversitesi

Bilge_Anma_Afisi.jpg

 

 

Ayşe Bilge Dicleli’yi anıyoruz.” için bir yanıt

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s