İklim Değişikliği İçin Ne Yapabiliriz?

İklim değişikliğinin yıkıcı etkilerini her gün yaşayarak görmeye başladık. Dünyanın her yanında ve ülkemizde yangınlar, seller, aşırı doğa olayları yakın gelecekte yaşayacağımız felaketlerin habercisi gibi. Birleşmiş Milletler iklim raporunda, ilk defa, açık açık atmosferi, okyanusları ve yeryüzünü bizim, insanlığın faaliyetlerinin ısıttığını açıkladı. Gidişat iyi görünmüyor.


Dünyamızı yaşanabilir halde tutmak için ülkelerin, şirketlerin, kurumların ve bizim yapabileceğimiz şeyler var. Bunların en başında da yeni gerçekliğimizi kabullenip bakış açımızı bu gerçekliğe uyarlamamız geliyor.


Optimist Yayın Grubu olarak, yayınlanmasına öncülük ettiğimiz, Türkiye’nin ilk Yeşil İş ve Yaşam dergisi EkoIQ, Türkçeye kazandırdığımız Al Gore’un çığır açan kitabı Tercih Sizin ve Sorumluluk Devrimi, 100 Yeşil Adım gibi kitaplardan edindiğimiz birikimi kullanarak doğru ve kapsamlı bilgiye, bütünsel bir bakış açısıyla yaklaşmanıza yardımcı olacak araçlar hazırlıyoruz.

Çalışanlar için İklim Değişikliği

Çalışanlar için hazırlanacak dijital/basılı bültenler, iklim değişikliğini tüm boyutlarıyla ele alacak; nedir, ne oluyor, ne olacak, ne yapılabilir sorularına yanıtlar arayacak. Çalışanların bilinçli davranışlar geliştirebilmesi için bir başvuru kaynağı olacak. Tüm dünyada hararetle tartışılan konular hakkında düzenli bilgilendirilme, çalışanların bakış açısını zenginleştirecek; hem kendileri ve aileleri hem de çalışma ortamları üzerinde olumlu etki yaratacak.

Kurumsal Çevreniz için İklim Değişikliği

Tedarikçiler, partnerler ve sektörünüzün önde gelenleriyle paylaşabileceğiniz dijital/basılı bültenler, hem dünyadaki uygulamalar hakkında ekosistemi bilgilendirmenizi hem de kendi uygulamalarınızla yol göstermenizi, öncülük etmenizi sağlayacak. Zamanla bir referans noktası haline gelecek bültenlerle, insanlığın ortak çabalarına sunduğunuz katkıyı kayıt altına alabileceksiniz.

Ek olarak periyodik olarak hazırlanabilecek, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlikle ilgili belli konulardaki geniş kapsamlı raporlarla politikalarınızı, etkinliklerinizi, projelerinizi destekleyecek perspektifler edinebileceksiniz.

İklim Kitaplığı

Tüm bilinçlendirme faaliyetlerinin en önemli unsurlarından biri basılı, kalıcı eserlerdir. Son dönemde iklim değişikliği üzerine yazılan kitapların sayısının hızla arttığını görüyoruz. İklim değişikliğini tüm boyutlarıyla ele alan, dünyanın önde gelen düşünürleri, iklim bilimcileri, aktivistleri, ilgili kurum ve kuruluşları tarafından hazırlanan ve herkesin takdirini kazanan kitapları Türkçeye kazandırabilirsiniz. Düzenli olarak belli aralarla yayınlanacak, sizin logonuzla, sizin yayınınız olarak hazırlanacak kitaplarla bir süre sonra kapsamlı bir İklim Kitaplığı ortaya çıkacak. Ülkemizdeki özel ve kamu kurumlarının sürdürülebilirlik yetkililerinin yanı sıra akademisyen, gazeteci, öğretmen ve öğrencilerin yoğun ilgi göstereceği bu kitaplıkla gelecek nesiller için kalıcı bir esere imza atmış olacaksınız.

OPTİMİST YAYIN GRUBU

Aşağıda sunulan bülteni çevrimiçi olarak okuyabilir, dilerseniz tablet, telefon veya bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bültenimizi dostlarınızla ve paydaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s