HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Optimist Kitapları

Optimist Yayınları insanlığın üretim ve yaşam tarzının hızla değiştiği, 1,3 kilo ağırlığındaki insan beyninin belirleyici üretim aracı haline geldiği yeni bir dönemin ürünü. Bilge ve Zülfü Dicleli’nin kurduğu BZD Yayın ve İletişim Hizmetleri’nin bir markası olarak 2004 yılında yayın hayatına başladık.

Üretim, yönetim, liderlik, inovasyon, yeni ekonomi, bilgi çağı, dijital ağlar, çeşitlilik, karmaşıklık ve belirsizlik üzerine dünya çapında çok önemli kitapların yayınlandığı bir dönemde, bu kitapları bilgi ve yaratıcılığın peşindeki okurlarla buluşturmak üzere yola koyulduk.

İnsanlık bir eşikte olma halinde. Hayatın her alanına ilişkin temel dinamikler değişiyor. Bu farkındalığın verdiği sorumlulukla, değişimi hepimiz için daha anlaşılır kılacak, yeni ve özgün içeriklerin izini sürüyoruz.

Bugün dünyada hangi fikirler yankı buluyor? Bu soruya, daha iyi bir dünyada yaşama arzumuzu karşılamaya yardımcı olacak fikirler içeren kitaplarla ve daha iyi bir dünya için uğraş veren yazarlarımızdan üretim ve dağıtım ekibimize, işbirliği içinde optimist yanıtlar vermeye çalışıyoruz.